14.10.2022- Stretnutie s pani prezidentkou

14.10.2022- sme prijali pozvanie pani prezidentky SR, ktorá ako jediný ústavný činiteľ bola ochotná diskutovať s predstaviteľmi stavovských organizácií o aktuálnej situácii v rezorte.

Prezidentka prijala zástupcov zdravotníckych stavovských organizácií

Prezidentka Zuzana Čaputová prijala v piatok 14. októbra 2022 v Prezidentskom paláci predstaviteľov zdravotníckych stavovských orgazinácií a diskutovala s nimi o aktuálnej situácii v rezorte.

Na stretnutí s prezidentkou sa zúčastnili Iveta Lazorová (Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek), František Majerský (Slovenská komora zdravotníckych záchranárov), Adriana Moravčíková (Komora medicínsko-technických pracovníkov), Diana Dudášová (Slovenská komora fyzioterapeutov), Marek Novák (Slovenská komora zubných technikov), Zuzana Pukancová (Odborová organizácia pri Záchrannej zdravotnej službe v Bratislave) a Lukáš Jurina (Odbory zamestnancov Záchrannej služby Košice).

„Počúvala som však najmä slová o sklamaní. Z prístupu vlády k ich profesiám, z komunikácie, presnejšie povedané nekomunikácie kompetentných s nimi, z nenapĺňania systémových požiadaviek, zo zlého manažmentu zdravotníckych zariadení a inštitúcií, z finančného aj spoločenského ohodnotenia ich práce. Považujem za dehonestujúce, aby museli prosiť o splnenie požiadaviek, ktoré opakovane vládam predkladajú, pretože zmyslom požiadaviek je predovšetkým lepšia starostlivosť o zdravie a životy pacientov.“

Vo štvrtok sa prezidentka v Roosweltovej nemocnici v Banskej Bystrici stretla s lekármi, ktorí podali vyýpovede. V pondelok sa stretne sa s ministrom zdravotníctva Vladimírom Lengvarským.