Prihlásenie

Aktuality

Koronavírus Covid-19

Kolegovia fyzioterapeuti!

Dovoľujeme si Vám podstúpiť informácie od  Emmy K. Stokes Ph.D prezidentky WCPT.

Drahí kolegovia,

naša profesia sa skladá z láskavých, súcitných a empatických ľudí a viem, že mnohí z vás sa zaoberajú dopadom a účinkom COVID-19. Toto je náročné obdobie pre všetkých vrátane našej fyzioterapeutickej profesie.

Chcem, aby ste vedeli, že WCPT urobí všetko, čo je v jeho silách, aby podporila naše členské organizácie a ich jednotlivých členov.

Niektoré z našich väčších členských organizácií boli schopné produkovať informácie a zdroje o koronavíruse (COVID-19). Vieme, že každá krajina a územie bude mať svoju vlastnú odpoveď na koronavírus (COVID-19), ktorý bude ovplyvnený progresiou choroby a miestnou infraštruktúrou zdravotnej starostlivosti. To, čo funguje na jednom mieste, nemusí byť vhodné ani relevantné inde.

Aby sme pomohli našim členským organizáciám, zhromaždili sme informácie a zdroje, ktoré môžu byť užitočné a mohli by sa prispôsobiť tak, aby vyhovovali vašej situácii. Tieto informácie a zdroje nájdete na tejto webovej stránke:

https://www.wcpt.org/news/Novel-Coronavirus-2019-nCoV

V prípade potreby, získavať informácie z relevantných zdrojov, odporúčam navštíviť uvedenú stránku a udržať si profesionalitu zdravotníckeho pracovníka. Z profesionálneho hľadiska nie je zodpovedné podliehať prijímaniu a rozširovania správ z neoverených mediálnych zdrojov.

 

viceprezidentka SKF

doc. PhDr. Elena Žiaková, PhD.